Zobrazit všechny články

Co je to Homestaging

Ahoj, dnes vám vysvětlím některé základní pojmy a jak to dělám já s Nikol v ,,iN“.

Co je to vlastně takový Home staging a odkud se vzal a proč ? Pro mě je to ve zkratce „rychlá a efektivní“ interiérová dekorace. A práce, která je mým koníčkem. Co znamená, ale Home staging ve skutečnosti? Půjčím si pro vás pár chytrých a srozumitelných vět z internetu.

Troška z historie: Home staging vznikl jako samostatný obor v USA koncem 70. let 20. století. Postupně se rozšířil a stal velmi populárním v USA a v zemích západní Evropy (Velká Británie, Španělsko apod.). Do České republiky ho v lednu r. 2010 uvedla Jitka Kobzová. (šikovná paní)

Home staging [čti houm stejdžing] je příprava nemovitosti na prodej, nebo pronájem a její profesionální prezentaci na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov, nebo firemní prostory, Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a vhodnými doplňky, správné nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet. (zdroj wikipedie)

Naše snaha v inhomestagingu spočívá v tom, zatraktivnit váš dům, byt, nebo pracovní prostředí, které nemusí být určené jen k prodeji, nebo pronájmu. Zajímáme se o vaše pocity. Co vám doma chybí. Třeba koutek, který by byl jen váš?  Řešíte-li prodej či pronájem nemovitosti, redesign bytu, domu, kanceláří, nebo vás interiér bytu nudí a chcete jej oživit, v tom případě jsme ta nejlepší volba. Přesuneme (samozřejmě s vaším svolením) pár skříní, vyměníme polštáře, deky, koberec, možná se domluvíme na výmalbě, neutralizujeme barvy v interiéru…to jsou základní principy Home stagingu, které stojí minimum financí a efekt je veliký. O principech Home stagingu se určitě rozepíšu v budoucnu.

Řešíme právě efektivitu a rychlost, aby vaše nemovitost získala na atraktivitě pro vás, ev. potenciální zájemce v co nejkratším termínu, protože jak říká jedno hezké české přísloví, „Čas jsou peníze.“ V našem zájmu je splnit vaše představy a ušetřit čas i peníze. V neposlední řadě i vaše nervy, co si budeme povídat, že? V našem zájmu je i váš úspěch na trhu s nemovitostmi.

Spolupracujeme s jednotlivci, i s realitními kancelářemi.

Barevný zbytek léta vám přeje Irena, iN HOMESTAGING.